Goldie i girl power!

„Inżynierki, alpinistki, konstruktorki łączcie się!

Czy wiecie czym są niebieskie i różowe wyspy? To specjalne strefy w sklepie z zabawkami – różowe dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców. Kilka lat temu Debbie Sterling, absolwentka inżynierii na Stanford, która chciała stworzyć ładne zestawy inżynierskie dla dziewczynek wielokrotnie usłyszała, że tych wysp połączyć się nie da. I że nie da się zmienić ich kolorów. A jednak! Jej wynalazek, czyli zestawy kreatywne dla młodych inżynierek GoldieBlox udowodniły, że „Gold is a new pink!”.

Dziś widok dziewczynki na warsztatach kodowania, czy wspinaczki nikogo już tak nie dziwi. Coraz częściej jesteśmy wrażliwi na prawdziwe talenty naszych dzieci i  wyłapujemy ich pasje. A pasje nie znają podziału na płeć.

Rozpoczynamy nasz nowy cykl, zainspirowany pewną małą lalką, która o inżynierii, fizyce i momencie obrotowym wie wszystko. Potrafi zbudować podniebną gondolę, skate park czy rakietę. Goldie Blox, bo o niej mowa, nieźle zamieszała na rynku zabawek w Stanach.  Debbie Sterling, postawiła sobie ambitny cel: zwiększyć ilość kobiet wśród inżynierów, wynalazców, konstruktorów. Jak? Poprzez mądrą zabawę! Nam udało się złapać Debbie tuż przed narodzinami jej dziecka. Specjalnie dla nas opowie o początkach, pasji inżynierskiej i misji, która nadal nie słabnie.” czytaj więcej >>

Fot: ladnebebe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *